Kesava

Egy szó. Jó. De mi ez, mit jelent? Talán egy személyt? Talán valami eddig ismeretlen tárgyat? Kérdések, kérdések egymás után. Mondhatnánk, egy lépést sem tettünk még a kérdés megválaszolásában. Így igaz. Nem kell mindent már a legelején a megválaszolással kezdeni. Főleg egy olyan valamivel netán valakivel kapcsolatban amiről az ember eddig még talán soha nem is hallott. Tudom, hogy ez a szó szinte egész biztosan ismeretlen. Vajon miért? Tudom, egyszerűen azért, mert az emberek nem használják ezt a szót. Igen, ez így rendben is van de azért elgondolkodtató, hogy még azok sem ismerik, akik spiritualitással, ezotériával foglalkoznak. Nekik kellene. Mégpedig azért, mert Kesava nélkül senki és semmi sem képes megmozdulni. Gondolom, most már felmerül egy-két gondolat. lehet, hogy valami szellemlény, netán egy magas szellemlény, mert hisz azért az elég érdekes, hogy Nála nélkül senki és semmi sem mozdulhat. Na meg tényleg, miért is kellene Őt az ezotériával foglalkozóknak ismerni? Azt már legalább tudjuk, hogy Kesava egy személyt takar. Meg azt is, hogy nem is akármilyent. Lehet, hogy esetleg Ő az Univerzum központi irányítója? Akár az is lehet. De mégsem az. Sokkal több Ő annál. Ja, hogy akkor pedig eddig miért nem hallottunk Róla? Nagyon egyszerű ennek a magyarázata. Egyszerűen azért, mert ez a név egy kifejezetten ősi név és ráadásul még csak nem is Európából származik, hanem a nagy Evilath földjéről. Ami pedig nem máshol volt és van ma is csak természetesen nem így hívják. Lévén a Tigris és Eufrátesz folyó területén helyezkedik el. Itt volt az a bizonyos paradicsom. ha már itt járunk, akkor azért elmondom, hogy itt, ezen a területen élt a mi népünk, a Magyarok Népe. Ez a terület a miénk volt! Senki ne gondolja, hogy ez tévedés. Amit leírok, az tény. Természetesen senki ne gondolja, hogy ezt, habár konkrét tény, a mai kor tudományos irányzatai elfogadják. Nem. Erről szó sincs. Mégpedig azért, mert akkor sok ember felfigyelne és elkezdené összerakni a ,,dolgokat”. Ez pedig a mai korban nem kívánatos. Természetesen ezek a dolgok, mámint az összerakások, soha sem voltak kívánatosak. Úgy látszik, mintha ez egy örök időktől létező dolog lenne. Azonban ez nem igaz.

A Kesaváról szóló írások, már i.e. 4000-tól kezdődően léteznek folyamatosan. Figyelem! Írásról beszélek. Ék-írásról! Tehát nem a róla szóló tudásról. Az egy más kérdés. Az akkor élt régi magyarok természetesen ismerték de nem ezen a néven, hanem , mint EN-Lilt. Így nevezték. Jelentése: Élő-Lélek. Ez az időszak messze megelőzte az ún. írásbeliséget, mely természetesen szintén itt fejlődött ki. Ennek az idejét i.e. 3200 körülire datálják. Ekkorra neve már Nem En-Lil, hanem Osiris. Azonban ahogy változnak az írások, változik a név is. Érdekes. Na mindegy. Azt azonban feltétlenül tudni kell, hogy az a nyelv, melyen először jelenik meg ez a név a Kesava formában, a szanszkrit. Ennek a nyelvnek a keletkezési idejét erre az időszakra helyezte a tudomány. Innentől pedig már hagyományosan jelen van a különböző óindiai szent könyvekben. Ez viszont még nem jelenti azt, hogy ismerni kellene, mondhatná bárki is. Igen ám de akkor vajon miért kell a filozófiával foglalkozóknak ismerni akár Platont, akár Szokratészt? Mondjuk nem másért, mert ők az adott terület mesterei. Tehát aki pedig az ezotériával és a spiritualitással foglalkozik, annak pedig Kesavát kellene ismernie. Aki pedig nem más, mint maga a Mágia Istene és egyszerre a Legfelsőbb Személy is, aki maga Isten.