A himnusz spirituális üzenete

Vizsgálódásunk tárgya nem más, mint egy nép, nemzet üzenete, kérése.
Figyelmünket fordítsuk most a vers legelejére. Mit is mond, kér? Nem mást, mint, hogy Isten álld meg a magyart. Mivel is? Jókedvvel, bőséggel, na meg aztán nyújts feléje védő kart, ha küzdd ellenséggel. Szépek ezek a szavak de hiába Kölcsey Ferenc költői és Erkel Ferenc zenei alkotása. Valahogy ez az imának is felérő himnusz nem tudta meglágyítani Istent. Vajon miért nem? Ennek bizonyára mélyen ható okai vannak. Az egyik az, hogy ez a nép mindig csak kér de nem ad semmit. Ehelyett csak meghunyászkodik. Nem küzd még a maga sorsáért sem. Egyszerűen beletörődik mindenbe. Ugyanakkor vádol is, hisz Ő kijelenti, hogy megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt. Miért mondom mindezt?
Nem másért, mert ez a nép még mindig az Öregisten, a Magyarok Istene ellen van. Tehát egyáltalán nem bűnhődött meg azért, hogy letért az Igaz magyari útról és a zsidó-keresztény egyház tantételeit felvállalván eldobta magától a Legfelsőbb Személyt, ki nékünk Apánk. Ezennel pedig kategorikusan kijelentem, hogy a Magyar Nép mindaddig szenvedni is fog, ameddig vissza nem tér ősei Istenéhez, a Magyarok Istenéhez. Na meg persze nagyon jó lenne, ha végre megtanítanák fiataljainkkal, hogy valójában milyen is az igaz magyar történelem és abból, azokból a történésekből, személyekből, az őseinkből erőt merítenének. Ameddig ez nem következi be, mindig csak egy kifosztott és kisemmizett embertömeg maradunk. Az idegen Isten pedig már annyiszor megmondta, kinyilatkoztatta, hogy kit szeret és kit támogat. Teszi is. Az Ő eredeti választott népe pedig imádja és magasztalja is állandóan. Nem gondoljátok, hogy nekünk is ezt kellene tennünk a magunkéval, aki mellesleg nem egy egoista faji istenség? Amennyiben nem gondoljátok és nem cselekszitek, akkor pedig ne sírjatok és ne másokba keressétek a hibát. ,,Imádjátok csak a pártokat”, válogassatok közöttük. Teljesen mindegy, melyik nyer. Egyik kutya másik eb. Te meg úgy is veszteni fogsz.