Esküvő

Esküvő celebrálása

Ezoterikus Esküvő

Ezoterikus Tanok Egyháza
Kedves testvéreink! Amennyiben tagjaink közé tartozol és a házasság szent kötelékében szeretnéd élni életed. Várunk szeretettel ezoterikus esküvőnkre.
Bejelentkezés, részletek: amisztikavilaga@gmail.com email címen teheted meg. Részletek az esküvővel kapcsolatban, www.ezoterikustanokegyhaza.hu

Alapok: eljegyzési nyaklánc:
Nő: telihold benne a növő hold holdkővel.
Férfi: nap napkő a közepén.

Mindezek a szimbólumok a régi hitelveket tükrözik.
Nap a férfi a teremtő.
Hold a nő a befogadó.

Az esküvő díszítése 2 csokor fehér virágot az egyház állja. Amennyiben esküvői külön díszítést szeretne megoldható külön díj ellenében.

Kedves testvéreim! Azért gyűltünk ma össze, hogy e két pár szerelmét összekössük a házasság szent kötelékével! Hisszük és tudjuk, hogy a mai napon köttetett frigy itt a földön s mennyekben is megköttetik! Ezért kérem, szóljon az, aki nem ért egyet ezzel a friggyel!

Kedves házasulandók!
Kérlek benneteket mondjátok utánam!

Én az Öregisten gyermeke vagyok és hűséggel tartozom néked! Frigyünk legyen örök, míg élek! Mind veled Istenem, mind életem párjával legyünk egyek a házasság szent kötelékében. Legyünk egyek, míg élünk. Együtt egymásért! Támogassuk ,tiszteljük, szeressük egymást mint az Öregistent magát! Mert mi együtt vagyunk Istennel ki nékünk Apánk az igazival a legyőzhetetlennel!
Szeretet és béke kísérjen minket utunkon!

Házasulandók fogadalom tétele:

Mikor fel jő a Nap az égen szerelmünket beragyogja végleg.

S majdan a Hold leváltja éjjel, szerelmünk csak jobban éget.

Míg Nap s Hold jár az égen, addig légy mellettem, kérlek.

S ha majd nem látjuk már őket. A csillagok közt szárnyalunk tényleg.

Öregisten kísérje utunkat a fénybe!
Szerelmünk sose érjen véget!

Áldás!

Az esküvőre tanút nem kell hozni, mert ezt a feladatot a papjaink látják el. A szertartás végén kerülnek fel a nyakláncok. Papjaink virágesővel zárják a ceremóniát! Sok Boldogságot Kívánunk!

Vendégek jókívánságainak fogadása.